Tuvalet Kokusu Tespiti ve Çözümü | 0532 656 8039
30 Yıllık Büyük TecrübeHızlı ve Garantili Servis

Tuvalet Kokusu Tespiti ve Çözümü

tuvalet kokusu

Dumanla Tuvalet Kokusu Tespiti

 

Evlerde en çok yaşanılan sorunlardan biride tuvaletlerden gelen kötü kokulardır. Binanın yeni yada eski olması kötü kokunun oluşmasına bir sebep değildir. Kokunun kaynağını bulmak gerekir, bazen mutfağınızda oluşan yemek kokuları, bazen ise tüm odaları kaplayan lağım kokuları, yaşam alanlarınızı kalitesiz hale getirmektedir. Peki bu tür kötü kokular neden oluşur ?

 

Tuvalet ve Banyodan Ne Şekilde Kokular Gelebilir ?

 

 • – Çürük sarımsak kokusu gibi kokular alabilirsiniz
 • – Lağım kokusu gelebilir
 • – Lodoslu, rüzgarın yoğun olduğu zamanlarda tuvalet ve lavabolardan kısa yada uzun süreli kötü kokular gelebilir
 • – Yağmurlu havalarda klozet ve lavabo altlarından koku yapabilir
 • – Gaz kokusu gibi pis kokuyu evinizde hissediyor olabilirsiniz.
 • – Alt komşunuz yada üst komşunuz yemek yaptığında hatta sigara içseler dahi kokusu sizin mutfak yada odalarınıza geliyorsa
 • – Tuvalet ve banyodaki havalandırma camını açtığınızda kötü kokular geliyorsa.
 • – Duş giderinden, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi giderinden, yer süzgeçlerinden, lavabo altından ve tuvaletten koku geliyorsa.

 

Tuvaletten ve Lavabodan Gelen Kötü Kokuların Sebepleri

 

Alafranga yada alaturka tuvalet kullanıyor olabilirsiniz, ikisinde de koku problemi oluşabilir ama neden oluşuyor hep beraber inceleyerek sorunu anlayalım.

 • – Tuvalette havalandırma mevcut mudur, varsa havalandırma boşluğunda kırık yada çatlak pimaş var mıtespit edilmelidir, çünkü pimaş borularda ince bir çatlak bile olsa tuvalete kötü koku vermeye yetebilir. Hatta havalandırma içerisinde ağzı boşta bırakılmış pimaş var mı, kontrolü sağlanmalıdır.
 • – Tuvalette olan el yıkama lavabosu altındaki lavabo sifonları (spiral borular) “S” şeklinde mi ?Lavabo altlarındaki borulara S şekli verirseniz içinde biraz su biriktirerek pimaşlardan gelebilecek kötü kokulara engel olacaktır.
 • – Eğer koku banyoda oluşuyor ise banyonuzda bulunan yer süzgecini kontrol edin, yer süzgeci kapağını açarak içinde az da olsa su olması gerekiyor, su yok ise su ilave ediniz, giderlerden gelen kokuyu önlemesi için içinde su olması gerekmektedir.
 • – Tuvalet taşlarında az da olsa bir boşluk görüyor musunuz ? Eğer tuvalet taşlarının kenarlarında bir boşluk var ise kontrol edin ve bu boşluğu tesisatçınızı çağırarak kapattırın, yada slikonla kendiniz de kapatabilirsiniz, çünkü giderlerin kokusu bu boşluktan yüzeye çıkabilir ve kokuya sebep olabilir.
 • – Alafranga’yı yere monte eden vidalar eğer iyi sıkılmamış isearasından koku gelebilir, montaj vidalarının iyi sıkılıp sıkılmadığını kontrol edin, en ufak bir boşluk tuvalete koku gelmesine neden olur, bu tip durumlarda slikonla, açık kapanmayan yerler kapatılabilir.
 • Tuvalet ve lavabolarınızı kullandığınız da su çok yavaş ilerliyor ise, gider pimaşlarında tıkanıklık olmasından kaynaklanır, pimaş boruları tıkanıklığı lavabo ve tuvaletlerden kötü kokunun meydana gelmesini sağlar. Bu sorun içintuvalet tıkanıklığı açma firmamızdan destek almalısınız.
 • – Tuvaletin altındaki pimaş borularına S verilmemiş ise, koku yapar, bunun için tuvalet sökülerek altındaki pimaş boruya S verilmesi gerekir.
 • – Gider borularının bir ucu da binanın çatısındadır, bu pimaş ucu eğer çatı ile aynı hizzada ise kokuya sebep olur, çatıda ki bu pimaş boru en az çatıdan yarım metre yüksekte olmalıdır, çatı daki pimaş borusunun ne kadar yüksek olduğunu kontrol etmelisiniz.
 • – Çamaşır makinelerinin gider boruları zamanla oynayabilir ve gevşeyebilir, çamaşır ve bulaşık makinesi gider borularınızı kontrol edin eğer bir boşluk bulunuyorsa kokuya sebep olabilmektedir, bunun için borunun ucuna bir bant yada naylon gibi bir parçayla sararak sabitleştirebilirsiniz.
 • – Tuvalet ve banyonuzdaki kötü kokulardan arınmak için, çamaşır suyu, kostik, lavabo açıcı gibi asit ve kimyasallar kullanmanız ne kokuyu giderir nede tıkanıklıkları açar, bu tür bir uygulama yapmayın, pimaş borulara zarar verebilirsiniz.
 • – Bazen olası bir pis su gideri sızıntısı, yakın zaman da tespit edilemez ise, her ne kadar logara kadar ulaşıyor ve pislikler evinize dolmuyor olsada yine koku yapabilir, firmamız ile iletişim kurarak olası gizli pis su gider kaçağı tespitiyaptırabilirsiniz.

 

Kokunun Yerini Tespit Edemiyorsanız !

 

Kokular, sıvı bir halde yada görünebilir bir yapıda olmadıklarından bulunması ve tespit edilmesi bina sakinleri tarafından zor bir durumdur. Ancak elbette teknolojinin bizlere sunduğu avantajlardan destek alarak artık bu tip tuvalet, banyo, mutfak ve gider kokularından kurtulmak oldukça basit. İnterneti kullanmayarak sadece mahalle tesisatçılarından destek alanlar için aynı şeyleri söylemek zor, çünkü sıradan bir tesisatçı asla tuvalet kokusunun nedenini bulamaz, çünkü bu işlemler için kullanılan cihazlar oldukça pahalı ve lüx ürünlerdir. Peki bu kokuları kim tespit edebilir, nasıl giderilir, artık kokusuz, kaliteli bir yaşam sürebilecekmiyim sorusuna cevap arıyorsanız, Evet..

 

Mobil Su Tesisatçısı ile Tuvalet Kokusu Nasıl Giderilir ? 

 

Yukarıda bahsedilen kokuya sebep çözüm sağlayan ve mutlak kokunun yerini tespit edebilen firmamız hangi cihazlar ile bu tür problemleri çözmektedir ? ve şunu da belirtelim koku tespiti işlemlerinde hiç bir yeri kırmıyoruz.

 • – Kötü kokuya sebep bir tıkanıklık ise, Tıkanıklık açma robot cihazları kullanılır, İstanbul’da sadece bir kaç firma da bulunan bu cihazlar, sorunun garantili çözümünü sağlar.
 • – Pimaş borularda bir çatlak var ise, Yurt dışından ithal oldukça pahalı kameralı görüntüleme cihazlarımız ile pimaş borulara gönderilen kameramız, pimaşlarda ne tür bir sorun var hepsini dahili hafızasına kaydederek sorunu tespit eder.
 • – Koku tespit cihazımız ise, kokuyu görünür bir hale getirerek, bir duman şeklinde görünmesi sağlar ve fiziksel olarak gözle görünen kokular artık gün yüzündedir, koku tuvalet kenarların da mı geliyor, lavabonun altında mı, pimaş da ki bir açıklıktan mı, binayı inşa edenlerin ustalık hatalarından mı yoksa havalandırma boşluğun dan mı ? nokta atışı tespit edilir ve soruna garantili müdahale gerçekleştirilir.

 

Firmamız, koku tespitini dumanlı sistem ile yapmaktadır ve sunacağımız çözüme 5 yıl garanti vermektedir.